12 septembrie 2016

FOTO/VIDEO World Masters of Grill. Bucătari din Coreea de Sud au câștigat competiția pe țări

By In Clio, Esenţial

Timp de două zile, 10-11 septembrie 2016,  a avut loc evenimentul World Masters of Grill,  în parcarea Polus Center, cel mai mare eveniment culinar din România, în prezența unui public numeros, organizat de Asociația Culturală Euro-Est Alternative (ACEEA) în parteneriat cu Polus Center.

La acest eveniment au participat echipe de bucătari din România, Ungaria, Coreea de Sud, Italia, Israel, Serbia și Canada care au concurat dar au făcut și demonstrații culinare spectaculoase.

Fiecare loc 1 a fost premiat de organizatorii de la Asociația Culturală Euro-Est Alternative.

_dsc0327

Președinte al jurului a fost renumitul chef Robert Rainford din Canada, care a susținut, sîmbătă seara de la ora 19.00, un remarcabil show culinar.

Vă prezentăm o filmare cu showul lui Rainford:

S-a concurat în cadrul mai multor categorii: carne de pasăre,  porc, vită, tocată, categoria sosuri, pizza clasică, pizza creativă.

Fiecare loc întâi a fost premiat cu 300 de dolari.

Protocol important ACEEA – Coreea de Sud

Înainte de festivitatea de premiere de duminică seara, președintele Asociației Culturale Euro-Est Alternative (ACEEA), dr. Iulia Drăguț, a semnat un protocol de colaborare cu o imporantă asociația de profil food din Coreea de Sud.

protocol-aceea

foto Cristi Vescan

Câștigătorii World Masters of Grill 2016, Cluj-Napoca

 

Categoria Carne de porc

Bronz

Moara cu Noroc

Andrei Jucan

Ionuț Antohi

Argint

Nemanja Milovanovic

Milos Totovic

Vladislav Milosevic

Cyprus Team nr.1

Dracula”s Team

Centrul Vechi

Hotel Roman

Transilvania Team

Cavalerul Medieval

Las Amiga

 

Aur

Correa National Team A

Correa National Team B

Szigety

 

Câștigător

Coreea National Team C

cvp_0577

foto Oana Merei

Categoria Carne Tocată

Bronz

Los Amigas

 

Argint

Los Hermanos

Cyprus Team 1

Milos Totovic

Vladislav Milosevic

Draculas Team

Cavalerul Medieval

Hotel Roman

Aur

Cyprus Team 2

Transilvania Team

Szigeti

 

Câștigător

Nemanya Milovanovic

 

Categoria Sosuri

Bronz

Nemanya Milovanovic

Milos Tomovic

 

Argint

Vladislav Milosevic

 

Aur

Cyprus Team 1

Cyprus Team 2

 

Câștigător

Transilvania Team

1228_Final

Categoria Pizza Clasică

Giulia Luongo

Vladislav Milosevic

Milos Totovic

Nemaya Milovanovic

Stavrakis Vrachinis

 

Argint

Mihai Zaharia

Matei Iancu

Kerekes Arpad

Ancuta Man Dorin

Grigorescu Marian Andrei

Moldovan Ioan

Categoria Pizza creativă

Moldovan Ioan

Amtria Leonidou

Starrus Panajoutou

Nemanja Milovanovic

Milos Totovic

Ancuta Dan

Kerekes Dan

Giulia Luonga

 

Argint

Dimitri Karides

Vladislav Milosevic

Grigorescu Marian

Mihai Zaharia

 

Aur

Matei Iancu

Categoria Carne de Vită

Bronz

Nemanya Milovanovic

Milos Totovic

Vladislav Milosevici

 

Argint

Korea National Team A

Cyprus Team 1

Cyprus Team 2

Ionuț Antohi

Hotel Roman

Cavalerul Medieval

Hotel Sun Garden

Carmangeria Moldovan

 

Aur

Korea National Team B

Korea National Team C

Centrul Vechi

Los Hermanos

Gran hotel Teleferic

 

Câștigători

Szigeti Ungaria

 

Categoria Asociere Băuturi

Bronz

Tog Grill-Ungaria

Los Hermanos

 

Argint

Transilvania Team

 

Aur

Rest. Cavalerul Medieval

Trofeul Cornelia Toma

Ionuț Antohi

 

 

Categoria Carne de pasăre

Bronz

Milos Totovic

Cyprus Team

 

Argint

Korea National Team B

Cyprus Team 1

Nemanya Milovanovic

Vladislav Milosevic

Draculas Team

 

Aur

Centrul Vechi

Korea National Team A

Korea National Team C

Ionut Antohi

Hotel Roman

Transilvania Team

Cavalerul Medieval

Szigeti

 

Câștigător

Cyprus Team B

dsc_6356

foto Oana Merei

 

Pe națiuni

1.Cipru

  1. Ungaria
  2. Serbia
  3. Coreea de Sud
  4. România

 

 

 

 

Leave a Comment

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.